top of page
  • Obrázek autoraDigitální dílna

Farma Slunečný Dvůr je nadšená z Digitální dílny

Rodinná farma v podhůří Železných hor má konečně stylovou prezentaci na internetu. A bylo to bez práce. Místo přemýšlení nad DNS, HTML a SSL se raději starají o své koně.


Text a Foto: Jan Strmiska

Pro majitelku Farmy Slunečný Dvůr PhDr. Naďu Jandovou jsou nejpodstatnější koně a zákazníci. Podobně jako většina malých živnostníků nemá čas propadat se do odborných fines digitálního světa. Přesto ví, že tuhle část podnikání dnes nemůže podcenit. Raději tedy outsoursovala nové webovky na Digitální Dílnu. Ta ve spolupráci s Komerční bankou a VISA nabízí tvorbu webových stránek pro klienty těchto firem za přátelské ceny. Můžete si vybrat buď postavení celého webu, včetně přípravy textů, loga, hostingu ale také založení profilu na sociálních sítích. To je služba "buď online". Komplexní promo na sociálních sítích a ve vyhledávačích zase zařídí balíček "rozšiř to online".


No to jak to na dnes už digitální farmě chodí jsme se zeptali dcery majitelky a současně jednatelky firmy Anny Jandové. Podívejte se na krátké video z farmy:

Jaké je hlavní lákadlo vaší farmy?


Je to naše poloha. Pozemky farmy jsou hned vedle 300 let staré obory, z druhé strany je zase starý farský les. Celé místo je obklopeno přírodou. Na okolních silnicích a cestách je minimální doprava, takže i cykloturistika je v místní pahorkatině ideální. Máme tu navíc nejen koně, ale stále více se zaměřujeme i na poníky, které tu jsou pro děti. Dokonce je můžeme zapřáhnout i za kočár, kterým se děti i dospělí mohou svézt.

Glamping u koní je v ČR úplná novinka.


A když si chci od Vás vyjet dál?


V deset kilometrů vzdálené Chrudimi je Muzeum loutkářských kultur a stejným směrem je i Hřebčín Slatiňany, kdybyste snad u nás měli málo koní (smích). Ve Švýcárně je tam interaktivní Muzeum starokladrubského koně. Tohle plemeno je dokonce v UNESCO. Ona i naše farma původně vznikla jako tréninkové centrum pro dostihové koně.


Kde se tu mohu ubytovat?


Samozřejmě na naší farmě. Kromě běžných apartmánů teď přicházíme s ojedinělým projektem glamour campingu. V části bývalých stájí, v boxech po koních, máme postavené retro stany. Takže si vychutnáte agro pocity ale přitom jste v pohodlí zděné budovy. Je o vůbec první glamping u koní, ve střední Evropě. Jde ale stále o společný prostor, takže je lepší, když si naše glampingové místo pronajme najednou celá skupina. Cizí lidé by se mohli rušit.

Děti se projedou v kočáře taženém poníky.

Dospělí si vyfotí, jak vypadá opravdová práce.


Jak se u vás najím?


Momentálně v našem bistru Slamák vaříme polopenzi jen pro hosty, kteří jsou u nás ubytovaní. Ale výborně! Recepty jsou podle 100 let staré kuchařky babičky Růženky. A dokonce z kuchařky při večeři předčítáme jako formu zábavné show (smích). Oblíbeným receptem jsou babčičky babičky Růženky: "babčičky cukrem posypané nesou se za horka na stůl, studené však chutnají též velmi dobře". Takhle to tam fakt je :-). Zákazníci po nás chtějí často také recept na naše krokety. Naší specialitou je také oblíbený stejk nazvaný Žokejův dištanc. Je podávaný s topinkou a švestkovou omáčkou.


Proč se to jídlo tak divně jmenuje?


Ten název vznikl z toho, že se konečně po sezóně žokej mohl pořádně najíst, aniž by si musel hlídat váhu (smích).

Tak tenhle stejk si dávají žokejové po sezóně. Můžeme potvrdit, že vynikající.

Starobylé recepty, výborné jídlo.


Dají se tu koupit nějaké regionální dobroty?


Vzhledem k tomu, že se tu nacházíme v části Železnohorského regionu, je tu spousta lokálních farmářů a výrobců, které svým hostům rádi doporučíme. Perníkáři, výrobci medu a mnoho dalších. I my vaříme z lokálních surovin. Například jablka pro nás i pro koně bereme ze sadů ve Svinčanech, vajíčka také ze Svinčan, maso ze Skupic od Mistra Ladislava Francouze, mouku z Janderova u Slatiňan.


Můžu přijet i v zimě?


Provoz farmy je samozřejmě celoroční, včetně ubytování. Dokonce i na Silvestra. Můžete si posedět v našem bistru u krbu, kde topíme dřevem.

Majitelka se nechtěla fotit, ale my jsme se nedali :-)


A co vaše nové webovky?


Spolupráce s lidmi z Digitální Dílny byla čirá radost. Plánujeme teď novou strategii rozvoje farmy kterou startuje právě glamping, potřebovali jsme nové hezčí stránky. Návštěvníci si nás sice rezervují přes Booking, ale i přes to potřebujeme webovou prezentaci, kde se dozví další podrobnosti, prohlédnou si naší farmu na fotkách a dále je motivujeme pro objednání.

 

Chcete se dozvědět více o možnostech spolupráce? Jste již klientem Digitální dílny a chtěli byste pomoci s něčím dalším, nebo byste také rádi podobné video? Pište, volejte, nebo si zarezervujte online schůzku.

Comments


bottom of page