top of page
  • Obrázek autoraDigitální dílna

Automyčka Wash & Wax: "Bez webu bychom byli sotva poloviční"

Mají nejmodernější dostupné vybavení a věrnou klientelu. Získali ji také zásluhou webové prezentace od Digitální dílny. Zde je náš rozhovor s majitelem Vlastimilem Doksanským z automyčky Wash & Wax o správném mytí aut i digitální prezentaci.

Text a Foto: Jan Strmiska


Ve Wash & Wax jsme natočili i video. Podívejte se:

Na panelu tu vidím hodně různých mycích programů. Když k vám přijedu poprvé, zvládnu to všechno sám?


Myčka je samoobslužná a celé je to koncipované tak, aby si zákazník umyl auto sám. Ale samozřejmě pokud jste tu poprvé, rádi cokoli vysvětlíme a navedeme. Ale není to brané tak, že by tu někdo od nás měl zákazníkům mýt auta. Základní a jednoduchá pomůcka je, následovat programy tak, jak jdou za sebou podle čísel od jedné do osmi. Je už na vás, jestli si vyberete všechny, nebo jen jeden. Ale doporučuji postupovat v pořadí, jak jsou vypsány na konzoli.


Jaký je rozdíl mezi automatickou myčkou s kartáči a vašimi samoobslužnými boxy?


Co se týká ceny, tak ta není na prvním místě. Jde o šetrnost k vozidlu. Kartáče automatických (strojních) mycích linek mají nastaven nějaký přítlak a tím dochází k mechanickému poškození laku. Zatímco u nás se myje jen tlakem vody, který si zákazník může upravit, a případně kartáčem se štětinami. Není tu nastavené žádné mechanické přitlačování, takže samoobslužné mycí boxy jsou šetrnější vůči karosérii vozu, co se týká poškrábání.


Můžete nám popsat jednotlivé programy?


Je to mix všeho, co dodavatel technologie nabízí.

  1. Nejdříve je to předmytí disků kol. Je to čistič disků, který lze koupit běžně v obchodech.

  2. Chemické předmytí karoserie, které rozpouští mastnoty a odstraňuje hmyz.

  3. Aktivní pěna. Ta má mycí proces asi 40 až 50 vteřin. Nastříkáte jí a chviličku čekáte.

  4. Kartáč se šamponem. Umyjte si auto ručně. Protože například na černých autech je jasně vidět, kde člověk udělal chybu a špatně umyl konkrétní místo vozidla.

  5. Možnost vysokotlakého mytí horkou vodou, šamponem a mikropráškem. To už je velmi účinný mycí prostředek.

  6. Oplach čistou vodou.

  7. Potom si můžete vozidlo navoskovat tekutým voskem.

  8. A nakonec opláchnout čistou demineralizovanou vodou. Je to takzvaná osmotická voda, aby vám nezůstávaly mapy z minerálů na laku auta.

Když nevíte co vybrat, jděte číslo po čísle.

Chemická pěna vyžaduje chviličku nechat působit.


Podle čeho vybrat, když chci jen jednu věc?


Zhodnoťte nejdřív, jak moc je vozidlo znečištěné. Pokud je na přední masce a kapotě spousta hmyzu, měl bych zvolit chemické předmytí vozidla (2) a po chvíli působení této chemie vzít mytí vysokým tlakem šamponem a mikropráškem (5).


Máte speciální programy i na motorky?


V jednom boxu je i program pro motorky a jízdní kola. Po stisknutí tlačítka "motorbike" se upraví tlak čerpadel a síla tlaku vody, která se používá na mytí. Omezí se samozřejmě i počet programů, které lze na kolo nebo na motorku použít.


Takže mě odtud s kolem nevyhodíte?


Pokud přijede zákazník na kole, je u nás stejným zákazníkem jako motocyklista nebo řidič s autem. Ani dodávky neomezujeme, pouze výškou a délkou. To je limit, který tady máme, protože mycí boxy nejsou průjezdné. V tomto jsme atypické mycí centrum, protože jsme u obchodního centra a to nemá neomezený prostor.

 

Chcete se dozvědět více o možnostech spolupráce? Jste již klientem Digitální dílny a chtěli byste pomoci s něčím dalším, nebo byste také rádi podobné video? Pište, volejte, nebo si zarezervujte online schůzku.

Comments


bottom of page